Магическо училище Мерлин
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Activity Check
Закритата градина - Page 2 EmptyВто 20 Авг 2019, 9:03 am by Айвън Готъм

» Закритата градина
Закритата градина - Page 2 EmptyНед 29 Юли 2012, 12:32 pm by Юрий Столев

» Празненство по случай началото на 4-та учебна година
Закритата градина - Page 2 EmptyНед 25 Мар 2012, 10:31 am by Дейна Яристид

» Стаята на Александра Амброзио
Закритата градина - Page 2 EmptyНед 04 Мар 2012, 11:34 am by Алексей Волчек

» На ОРЪЖИЯТА!
Закритата градина - Page 2 EmptyСря 22 Фев 2012, 5:32 am by Проф. Уаканда

» Стаята на Куин и Кийън
Закритата градина - Page 2 EmptyПет 10 Фев 2012, 2:49 am by Кийън Блексторм

» Придизвикателства
Закритата градина - Page 2 EmptyСъб 04 Фев 2012, 6:36 am by Проф. Уаканда

» Стаята на Дая Емпрес
Закритата градина - Page 2 EmptyСъб 28 Яну 2012, 2:20 pm by Дая Елсинор

» Стаята на Райдър
Закритата градина - Page 2 EmptyВто 10 Яну 2012, 8:48 pm by Рен Райдър

Статистика
Имаме 482 регистрирани потребители
Най-новият потребител е paigeM

Нашите потребители са написали 5611 мнения in 530 subjects
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 9 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 9 Гости :: 1 Bot

Нула

Най-много потребители онлайн: 32, на Вто 03 Яну 2012, 8:30 pm

Share
 

 Закритата градина

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Елизабет Хейл
Елизабет Хейл
Ръководител на Директората
Ръководител на Директората

Първична сила : Аерокинеза (неограничена)
Придобита сила : Невидимост
Female
Брой мнения : 635

Закритата градина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Закритата градина   Закритата градина - Page 2 EmptyЧет 28 Юни 2012, 10:26 pm

First topic message reminder :

Закритата градина - Page 2 5006038J

Това бе плана за обновената градина. За нормален човек изпълняването на този план би отнело поне седмица, при това без да са поникнали самите растения. Градинарят на училището обаче имаше едно предимство пред нормалните хора и това бе неговата магия от типа "Теракинеза". За него тази работа бе отнела по-малко от ден. Е... беше доста уморителен ден, но все пак беше само един ден.

Старите засадени площи бяха премахнати и на тяхно място бяха създадени нови - по-подредени и по-компактни. Цялата работа бе свършена от живи растения, командвани от градинаря с магия. Крайният резултат бе досущ като рисунката от по-рано. Три ъгъла бяха запълнени с дървета и храсти. На рисунката това бяха зелените триъгълници. Пръстен от три дъги бе запълнен от ниски цветя и билки. На рисунката това бяха жълтите площи. В средата - голям храст от рози. Розите бяха само червени при това напълно еднакви, но за сметка на това бяха абсолютно съвършени. Малко бяха градинари по света можеха да отгледат перфектната роза и Столев бе един от тях. Дори и той обаче, въпреки своята магия, не можеше да накара розата да израстне за един ден. Това прекрасно цвете щеше расте поне два месеца преди да покаже цветовете си.

По алеите между отделните засадени площи, градинаря Столев бе направил пейки от дърво. Е... това не беше съвсем вярно. В действителност той бе заповядал на пейките от дърво да се направят сами. И така и стана.

В празния ъгъл, бившия преподавател бе построил къщата си - отново с магия. На рисунката тя бе кафявия квадрат. Беше тясна, но уютна и подредена. Тя беше дървена, но не от дъски и талпи, а от живо, растящо дърво. Беше пуснала корени в земята, а по покрива се развяваха няколко листа. Вътре имаше всичко необходимо за нормален живот - шкафове, легло, баня... дори една малка кухня. Единствено печката бе извън къщата, от най-обикновени съображения за сигурност. Къщата беше свързана с водопровода и сама се поливаше, но само тогава когато сметнеше това за нужно. При нараняване, тя сама щеше да се възстановява. От ключалка нямаше нужда, защото вратата й просто щеше да се сраства със стената пред всеки който не бе добре дошъл. Тази къща щеше да бъде отделно живо същество, а не просто вещ или собственост. Градинаря я уважаваше и пазеше, така както тя пазеше него.
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
Диърди Дилън
Диърди Дилън
Напреднал
Напреднал

Първична сила : Теракинеза (ограничена)
Female
Брой мнения : 260

Закритата градина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закритата градина   Закритата градина - Page 2 EmptyСъб 28 Юли 2012, 2:56 pm

о, да и сама знаех колко слаба и неразвита съм. и да откакто приех да отида, се чудех дали ще се върна, но това беше доста неприятна тема за размисъл. Ако ще умирам нищо не мога да направя..
-знам, именно затова приех да отида, защото му имам пълно доверие, колкото и луд да е отвреме навреме..и извинявай за виковете
Върнете се в началото Go down
Юрий Столев
Юрий Столев
Градинар
Градинар

Първична сила : Теракинеза
Придобита сила : Шесто чувство
Male
Брой мнения : 282
Местожителство : Чоколандия

Закритата градина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закритата градина   Закритата градина - Page 2 EmptyСъб 28 Юли 2012, 3:05 pm

- Аз съм си виновен за тях - каза Столев. - Не трябваше да се шегувам така.
Изведнъж той осъзна че песента бе свършила. Къщата му предвидливо се бе сетила постепенно да намали звука на радиото. Очевидно бе усетила атмосферата и бе действала както бе сметнала за най-подходящо.
- И все пак се пази, ок? Стареца може и да си го бива, но всички историци имат онзи глупав навик да си врът носа в неща които е по-добре да останат забравени. Ако стане прекалено рисковано просто се откажи, чу ли?
Върнете се в началото Go down
Диърди Дилън
Диърди Дилън
Напреднал
Напреднал

Първична сила : Теракинеза (ограничена)
Female
Брой мнения : 260

Закритата градина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закритата градина   Закритата градина - Page 2 EmptyСъб 28 Юли 2012, 3:14 pm

-няма начин, с него съм до края.-може би просто трябваше да го излъжа и да му кажа, че се откажа, но не го направих. Имайки предвид това което знаех, шанса да не се върна беше много по-голям от този да ме види отново, затова трябваше да е наясно с нещата.. Една сълза се стече по лицето ми и капна на пода..не исках това да става, исках да се върна при него и са сме поне малко щастливи като нормалните двойки..
Върнете се в началото Go down
Юрий Столев
Юрий Столев
Градинар
Градинар

Първична сила : Теракинеза
Придобита сила : Шесто чувство
Male
Брой мнения : 282
Местожителство : Чоколандия

Закритата градина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закритата градина   Закритата градина - Page 2 EmptyСъб 28 Юли 2012, 3:23 pm

Нещата бяха сериозни... Столев знаеше че тя изпитва интерес към ученето, но не я беше виждал такава. Заради някаква си легенда? Уплаши се че може да хвърли живота си на вятъра.
- Имам нещо за теб. - каза и се пресегна. Отвори едно шкафче висящо на стената. Там (разбира се) имаше стойка за епроветки. Верен на занаята си, той не бе спрял да твори нови и нови неща. Преброи три наляво и две навътре, след което измъкна една малка стъкленица - с размерите на амулет. Имаше си и връвчица от някакъв груб канап, но материята не беше важна. Вътре имаше едва няколко капки тъмносиня течност. Течността беше мазна и гъста - почти като гел.
- Пази го и го пий само в спешни случаи. Това е нещо като... енергийна напитка. Ще направи магиите ти много по-силни и ще те съживи дори на прага на смърта. Няма да излекува никакви рани, но ще влее силна магическа есенция в теб... абе... ще разбереш, ако ти се наложи да го ползваш.
Върнете се в началото Go down
Диърди Дилън
Диърди Дилън
Напреднал
Напреднал

Първична сила : Теракинеза (ограничена)
Female
Брой мнения : 260

Закритата градина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закритата градина   Закритата градина - Page 2 EmptyСъб 28 Юли 2012, 3:44 pm

Едва ли щеше да ме спаси от това което всъщност ставаше, но при проблем с мисията наистина щеше да е много полезен
-благодря ти-усмихнах му се и го прегърнах-сигурна съм, че ще ми е от голяма полза.. Би ли ми помогнал- отметнах косата си назад и го помолих да завърже връзките на стъкленицата около врата ми. -Ще го нося винаги с мен, бъди спокоен..
Върнете се в началото Go down
Юрий Столев
Юрий Столев
Градинар
Градинар

Първична сила : Теракинеза
Придобита сила : Шесто чувство
Male
Брой мнения : 282
Местожителство : Чоколандия

Закритата градина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закритата градина   Закритата градина - Page 2 EmptyСъб 28 Юли 2012, 7:18 pm

Той нежно отметна останалите кичори от косата й и внимателно завърза връвта.
- И не забравяй това което си учила. Има капани чиято магия тлее с хилядолетия. Египтяните ги е бивало в тези неща...
Той млъкна. Осъзна че прекалява. Всичко щеше да е наред - беше убеден в това.
Върнете се в началото Go down
Диърди Дилън
Диърди Дилън
Напреднал
Напреднал

Първична сила : Теракинеза (ограничена)
Female
Брой мнения : 260

Закритата градина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закритата градина   Закритата градина - Page 2 EmptyНед 29 Юли 2012, 12:15 pm

-знам..ще се оправя все някак. Професора се постара да ме инфомира за доста от нещата, които ни чакат. А и щом той вярва в мен, дотолко че да ме викне няма защо да се притеснявам..-усмихнах му се и го целунах..това можеше да е последната ни целувка, можеше никога повече да не оставам насаме с него или да го видя....-трябва да тръгвам. Дарет искаше да приготвим някой неща за пътуването-той кимна и врата сякаш сама се отвори...На излизане се обърнах да го погледна и макар да знаех, че не трябваше да го казвам..
-обичам те-..го казах.
Върнете се в началото Go down
Юрий Столев
Юрий Столев
Градинар
Градинар

Първична сила : Теракинеза
Придобита сила : Шесто чувство
Male
Брой мнения : 282
Местожителство : Чоколандия

Закритата градина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закритата градина   Закритата градина - Page 2 EmptyНед 29 Юли 2012, 12:32 pm

Той самият се поколеба за миг. Беше стреснат, разбира се, защото не бе очаквал тези думи. Бързо се досети какво трябва да каже на свой ред. Така беше редно, така нямаше да я обиди и така всичко щеше да е наред. И въпреки това се поколеба. Даде си миг за да подреди мислите си, искаше да е сигурен. Мигът отмина и той отговори.
- И аз теб. - каза тихо, но достатъчно ясно за да бъде чут и разбран.
После Ди си тръгна с широка усмивка на лицето. Столев седна на един стол, размишлявайки сериозно. Досега не беше мислил за обичане. "Излъгах ли току що, или... дали...". Беше объркан. Тези въпроси щяха да го мъчат доста време...
Върнете се в началото Go down

Sponsored content



Закритата градина - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Закритата градина   Закритата градина - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 

Закритата градина

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Магическо училище Мерлин :: Закритата градина-